Usuwanie wgnieceń bez lakierowania
Usuwanie wgnieceń bez lakierowania
Przed usunięciem wgniecenia
Przed usunięciem wgniecenia
Efekt po usunięciu wgniecenia
Efekt po usunięciu wgniecenia
Zestawy PDR do usuwania wgnieceń bez lakierowania
Zestawy PDR do usuwania wgnieceń bez lakierowania

Artykuły

Mam samochód po gradobiciu, co teraz?

02.06.2015
Volkswagen Passat maska po gradobiciu

Likwidacja skutków gradobicia - od czego zacząć?
Po pierwsze należy zgłosić szkodę naszemu ubezpieczycielowi i zaczekać na przyjazd rzeczoznawcy, który dokona oględzin.
Kiedy już rzeczoznawca policzy naszą szkodę czyli wgniecenia, warto również zwrócić uwagę na pozostałe elementy jak listwy, osłony plastikowe itp. - sprawdź czy one również nie wymagają wymiany.

Nawet jeżeli Twój samochód ma bardzo dużo uszkodzeń / wgnieceń, zapytaj rzeczoznawcę o naprawę karoserii Twojego samochodu metodą bezinwazyjną tzw. PDR. Metoda ta z powodzeniem stosowana na Zachodzie od długiego czasu, znajduje w Polsce również powoli uznanie. Kiedy zaczynaliśmy ponad 10 lat wiele ludzi pukało się w głowę nie dowierzając możliwościom usuwania wgnieceń karoserii BEZ lakierowania. Cały szkopuł tkwi jednak w doświadczeniu, wyszkoleniu technika, który podejmuje się naprawy.

Dlatego, jeżeli masz wątpliwości bo:

  • tych wgnieceń jest bardzo dużo?
  • są naprawdę duże?
  • bo twój blacharz mówi, że tego dachu to na pewno nie uratujesz i trzeba wycinać...

Nie daj się i upewnij, u fachowca z dziedziny usuwania wgnieceń karoserii czy wycinanie dachu to jedyna metoda. Nie wszystko da sie naprawic metodą bezinwazyjną. Tam gdzie materiał jest przeciągnięty czy to przez dużą powierzchnię uszkodzenia, czy przez wcześniejsze próby ?profesjonalnych? napraw praw fizyki nie da się oszukać.

Jednak w większości przypadków te karoserie po gradobiciu są do naprawy przez usunięcie tych wgnieceń.  Nawet, jeżeli elementy płaskie twojego auta są bardzo mocno ?zbite? i nie da się ich wyprowadzić metodą usuwania wgnieceń bez lakierowania, w takich przypadkach proponujemy naszym klientom skorzystanie z usługi przygotowania pod ?lakier?.

W tej sytuacji my reperujemy element, mając więcej możliwości do ingerencji w strukturę karoserii, przygotowujemy go do lakierowania ale już bez wykorzystania szpachli, kitu itp. Taki element samochodu jest TYLKO lakierowany! A więc znowu korzyść dla właściciela samochodu przy zastosowaniu techniki PDR!

Oględziny zawsze wykonywane są u nas nie odpłatnie bez żadnych zobowiązań!

Następny krok, już po wizycie rzeczoznawcy, dysponujesz kalkulacją, która określa zakres Twojej szkody. Z tym dokumentem udajesz się do wybranego punktu naprawczego - warsztatu specjalizującego się naprawach bezinwazyjnych, takich jak np. MWALCZAK.

Jeżeli chcesz naprawić swój samochód bezgotówkowo, składasz na nasze ręce pełnomocnictwo uprawniające firmę do załatwienia wszelkich formalności związanych z rozliczeniem szkody. Tak więc to MY dopełniamy za Ciebie wszelkich formalności!