Usuwanie wgnieceń bez lakierowania
Usuwanie wgnieceń bez lakierowania
Przed usunięciem wgniecenia
Przed usunięciem wgniecenia
Efekt po usunięciu wgniecenia
Efekt po usunięciu wgniecenia
Zestawy PDR do usuwania wgnieceń bez lakierowania
Zestawy PDR do usuwania wgnieceń bez lakierowania

Artykuły

naprawa blachy

Sposoby naprawiania wgnieceń w aucie

03.11.2022
Wgniecenia w aucie to uciążliwy problem. Od estetycznych niedogodności po poważne uszkodzenia karoserii, usuwanie wgnieceń w aucie jest jednak możliwe i może okazać się proste. Kiedy po silnym gradobiciu lub stłuczce naprawa tego typu będzie konieczna, warto znać podstawowe sposoby naprawiania wgnieceń w aucie, z których możemy skorzystać.
CZYTAJ WIĘCEJ
białe auto firmowe

Usuwanie wgnieceń w aucie firmowym — o tym musisz wiedzieć!

13.09.2022
Samochody służbowe to, zgodnie z prawną definicją, pojazdy, które należą do firmy. Flota firmowa udostępniana jest pracownikom głównie na potrzeby wykonywania obowiązków służbowych. Najczęściej poruszają się nią przedstawiciele handlowi oraz menedżerowie wyższego stopnia. Podczas korzystania z samochodu służbowego należy zachować należytą ostrożność, jednak mimo to dojść może do powstania wgnieceń oraz innych uszkodzeń w aucie firmowym. Jak je usunąć? Kto ponosi koszty związane z naprawami? Jak zachować się w przypadku uszkodzenia auta firmowego?
CZYTAJ WIĘCEJ
naprawy panelowe karoserii samochodu

Na czym polegają naprawy panelowe karoserii samochodu?

31.08.2022
Naprawy panelowe karoserii samochodu w ostatnich latach zyskują na popularności. Stało się tak, ponieważ te metody usuwania wgnieceń wiążą się z niższym kosztem niż tradycyjne metody blacharskie i sprawiają, że po naprawie auto wygląda prawie jak nowe. A kiedy najczęściej są stosowane naprawy panelowe karoserii samochodu? Jakie są ich największe zalety? Czym różnią się one od metody PDR? O tym właśnie przeczytasz w tym artykule.
CZYTAJ WIĘCEJ
auto

Samochód niezabezpieczony przed gradobiciem? Zobacz, jak usunąć wgniecenia po gradzie

02.08.2022
Podczas gradobicia niezabezpieczony samochód z łatwością może ulec licznym wgnieceniom. Na szczęście w większości przypadków szkody nie są nieodwracalne. Poprzez użycie nowoczesnych i mało inwazyjnych metod łatwo można pozbyć się uszkodzeń po opadach gradu. W tym artykule znajdziesz informacje na temat zabezpieczania samochodu przed gradobiciem i usuwania wgnieceń, a także poznasz szczegóły metody likwidowania zniszczeń po gradzie PDR.
CZYTAJ WIĘCEJ
wgniecenie w aucie

Jak wybrać sprzęt do usuwania wgnieceń bez lakierowania?

21.06.2022
Proces usuwania wgnieceń bez lakierowania łączy w sobie tak naprawdę kilka technik. Każda z nich ma nieco inną rolę. Właśnie dlatego wymaga zgromadzenia niejednego przyrządu do usuwania wgnieceń. Co jest potrzebne? Podpowiadamy!
CZYTAJ WIĘCEJ
czerwony samochód

Usuwanie wgnieceń metodą PDR — które elementy pojazdu obejmuje?

28.12.2021
Podczas kolizji drogowych, w wyniku szkód parkingowych, ale i działania zjawisk atmosferycznych, w karoserii powstać mogą wgniecenia, które często da się zniwelować nieinwazyjną metodą. Dzięki temu w prosty, tani i szybki sposób można przywrócić jej dawny wygląd. Wyjaśniamy, czym jest usuwanie wgnieceń PDR i które elementy pojazdu obejmuje.
CZYTAJ WIĘCEJ
Samochód po usunięciu wgnieceń

Szybka i skuteczna naprawa samochodu po gradobiciu? Sprawdź, jak usunąć wgniecenia po gradzie

30.11.2021
Czynniki atmosferyczne mogą wyrządzić w karoserii naszego samochodu wiele zniszczeń. Wgniecenia po gradzie są trudne do wychwycenia i mogą spowodować wiele problemów. Zwłaszcza jeśli grad jest niewielki i nieregularny. A jak samodzielnie można usunąć wgniecenia po gradzie?
CZYTAJ WIĘCEJ
samochód

Naprawa PDR a naprawa panelowa

18.10.2021
Samochody mają to do siebie, że stosunkowo łatwo ulegają zniszczeniu – na skutek stłuczki, aktu wandalizmu czy opadów atmosferycznych. Warto wiedzieć, że istnieje wiele możliwości, które pozwalają na przywrócenie autu nienagannego wyglądu. Z jakich metod warto skorzystać do usuwania wgniotek na karoserii?
CZYTAJ WIĘCEJ
klucze

Jak naprawić wgniecenie w samochodzie dostawczym?

30.08.2021
Wgniecenia w karoserii samochodu, czy to osobowego, czy dostawczego zdarzają się nader często i wcale nie muszą być wynikiem nierozważnego zachowania kierowcy. Tego typu szkody mają miejsce na parkingach i sprawcy niejednokrotnie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że wyrządzili komuś krzywdę, gdyż wystarczy nawet delikatne uderzenie, aby spowodować odkształcenie się blachy. Wgniecenia mogą powstać także w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych tak jak np. opady gradu. Jak naprawić takie usterki? Czy konieczne jest skorzystanie z usług lakiernika?
CZYTAJ WIĘCEJ

Czy zawsze można usunąć wgniecenia bez lakierowania?

08.07.2021
Jeśli na Twoim samochodzie pojawiło się wgniecenie, może przysporzyć Ci to sporo stresu. W pierwszej kolejności będziesz z pewnością chciał szukać warsztatu, który pomoże Ci w problemie. Jednak nie zawsze jest to konieczne. W niektórych przypadkach możliwe jest usunięcie wgnieceń samodzielnie, bez lakierowania. W jakich przypadkach jest to możliwe?
CZYTAJ WIĘCEJ